Skip links

Lazerle Hemoroid Tedavisi

OP.Dr. Erkan AKALIN

Genel Cerrahi Uzmanı

Hemoroid hastalarının ağrısız, sızısız sağlığına kavuşmasını sağlayan lazer ile ameliyat yöntemi konusunda bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Erkan AKALIN, 15-20 dakikalık operasyon sonrası hastaların aynı gün içerisinde taburcu edildiğini söyledi.

Lazerle Hemoroid tedavisi, sağlıklı günlerinize çok daha hızlı ve acısız dönmenizi sağlıyor.

Ameliyat sonrası ağrıları olmamakta ve hastanın bir kaç gün içerisinde normal sosyal hayatına ve işe geri dönüş sağlanabilmektedir.

Lazerle Ameliyat Nasıl yapılır?

Lokal anestezi ya da hafif sedasyon (uyutularak) ile  lazer teliyle hemoroid şişliklerine girilerek içerisindeki genişlemiş toplardamarlar kısa sürede büzüştürülerek tedavi edilir. Lazerle hemoroid tedavisinin en önemli avantajı ağrısız ve kanamasız olmasıdır. Çok kısa sürede uygulanan bu yöntem ile hasta aynı gün günlük yaşantısına geri döner. Hasta operasyon sonrası ilaç veya pansumana gerek duymaz.
Lazer uygulanan şişliklerdeki damarlar kökünden büzüştürüldüğü için hastalığın tekrarlama şansı azdır.

Lazerle Tedavi hangi Rahatsızlıkların Tedavisinde Kullanılır?

Lazer başka hastalıkların tedavisinde de uygulanmaktadır.  Kıl dönmesi denilen pilonidal sinüsde, çatlak diye tabir edilen anal fissürde; köprü ve delik diye de tabir edilen anal fistür ameliyatlarında başarıyla uygulanmaktadır.

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.