Skip links

Genel Cerrahi

Merkezimizde Genel Cerrahi Bölümü, yoğun bir şekilde hizmet veren bölümlerin arasında yer almaktadır.

Genel Cerrahi Bölümümüz deneyimli ve uzman cerrahlardan oluşan kadrosu ile meme, endokrin, karaciğer – safra yolları, kolon rektum cerrahisi ve laparoskopik cerrahi gibi konularda hizmet vermektedir.

Genel Cerrahi Bölümümüzde endoskopi ile tanı tedaviye yönelik her türlü girişim uygulanabilmektedir. Hastanın tedavi sürecini kısaltan uygulamalar başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde, genel cerrahi alanında yapılan tüm cerrahi işlemler tecrübeli cerrahlar, anestezi hekimleri, deneyimli ve eğitimli bir kadro eşliğinde, gelişmiş teknik donanımla yapılmaktadır.

Laparoskopik cihazlar hem operasyon sürecinin kısalmasına olanak sağlamakta hem de sunduğu birtakım avantajlar ile hastanın kısa bir sürede normal yaşantısına dönebilmesine imkan tanımaktadır.

Genel Cerrahi Bölümümüz deneyimli kadrosu ile meme, endokrin, karaciğer – safra yolları, kolon rektum cerrahisi ve laparoskopik cerrahi gibi konularda hizmet vermektedir.
Genel Cerrahi Bölümümüzde endoskopi ile tanı tedaviye yönelik girişimler uygulanabilmektedir. Hastanın tedavi sürecini kısaltan uygulamalar başarı ile gerçekleştirilmektedir.
Başlıca ilgilendiği alanlar :
* Meme Hastalıkları
* Tiroid (Guatr) Hastalıkları
* Karaciğer-Safra Yolları Hastalıkları
* Fıtık
* Hemoroid – Anal Hastalıklar
* Pilonidal Sinüs (Kıl Dönmesi)
* Mide – Bağırsak Hastalıkları
* Laparoskopik Cerrahi
* Botoks
* Dermal Dolgu
* Mezoterapi
* Prp
* Endoskopik İşlemler
– Gastroskopi/Kolonoskopi
– Endoskopik Polipektomi

Karaciğer hastalıkları ( Karaciğer apseleri, karaciğer hidatik kist hastalıkları ) Safra kesesi ve safra yolları hastalıkları ( Safra kesesi taşları, safra kesesi iltihabı hastalıkları).

Appendisit, divertikülit, polip ve ülser cerrahi tedavileri.
Hemoroid ( Basur), fissur ( çatlak), fistül ve anal bölge apseleri tıbbı ve cerrahi tedavileri : ilaç tedavisi, hemoridlerde band ligasyon tedavisi ve cerrahi tedavi.
Bu hastalık için çok çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmış ve geliştirilmiş olup halen tedavi arayışları devam etmektedir. Buna rağmen hastalık nüksü halen başlıca sorundur. Cerrahi yöntemler temel olarak açık cerrahi, yarı açık cerrahi ve kapalı cerrahi ( primer kapama, flep ile kapama) şeklinde özetlenebilir. Hastalığın durumu cerrahin tercihine göre uygun yöntem seçilmektedir.
Kasık fıtığı, göbek fıtığı, uyluk fıtığı, mide fıtığı, ameliyat sonrası oluşan fıtıkların cerrahi tedavileri. Hastanemizde fıtık tedavisinde genel olarak mesh ( sentetik yama) ile fıtık onarımı uygulanmakta ve önerilmektedir.
Mide delinmesi ve kanama sonrasında cerrahi tedavisi
Karın duvarında açılan küçük kesiler ve bu kesileri kullanarak karın içine yerleştirilen aparatlar ile karın içi organların endoskopik olarak video eşliğinde yapılan ameliyatları ifade eder. Günümüzde en sık olarak safra kesesi ameliyatları laparoskopik olarak yapılmaktadır. Hastanemizde safra kesesi, appendisit, fıtık ve mide perforasyonları operasyonları uygulanabilmektedir.
Cerrahi kliniğimizde varis tanı ve tedavi uygulamaları ( medikal tedavi , skleroterapi, pake eksizyonları ve varis ameliyatları) başarıyla yapılabilmektedir.
 • Her türlü vücut yaralanmaları : Cilt kesileri, damar kesileri cerrahi tedavisi, yanık tedavileri
 • Trafik kazalarında acil müdahale ve acil cerrahi operasyonlar

” Beyin ve Sinir Cerrahisi; beyin,sinir ve Omurilik operasyonu gerektiren hastalıklarıyla ilgilenen bir tıp dalıdır.”

Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliğimizde Başlıca Tedavi edilen Hastalıklar;

 • Beynin ya da omurilik dokusunun içinden kaynaklanan veya ona dışarıdan basarak sorun oluşturan tümörler
 • Beyin dokusunu ya da omuriliği besleyen damarların anevrizma (balonlaşma)
 • Arteriovenöz malformasyon, kavernom gibi rahatsızlıkları
 • Karotid stenozu denilen boyun damarlarındaki daralmalar

Doğumla birlikte olan meningomyelosel gibi sinir sisteminin oluşumu sırasında gelişen rahatsızlıklar, hidrosefali adı verilen ve kabaca beyin boşluklarındaki sıvı miktarının artışı, ayrıca doğuştan kafatasındaki şekil bozukluklarının tedavisi

 • Bel fıtığı ( Lomber disk hastalığı) başta olmak üzere her türlü omurga hastalıkları
 • Kafa ve omurilik yaralanmaları
 • Periferik sinir denilen kol ve bacak sinirlerinin her türlü sıkışması, travma ve kesikleri, tümörlerinin cerrahi tedavisi
 • Beyin damarlarının tıkanıklıkları
 • Beyin kanamaları
 • Ağır epilepsi ( Sara) hastalığı ve Parkinson hastalığı gibi nörolojik hastalıkların ve OKB ( obsesif kompulsif bozukluk) gibi bir takım psikiyatrik hastalıkların cerrahi tedavisi
 • Trigeminal nevralji, ağır kanser ağrıları, tik hastalığı ( hemifasiyal spazm) gibi hastalıkların cerrahi tedavisi.
  (Fonksiyonel Nöroşirurji)
 • Özellikle son yıllarda ” stereotaktik radyocerrahi” isimli yöntemler kullanarak tümör ve beyin damar hastalıkları gibi lezyonların nokta atışı ile kansız, anestezisiz tedavisi
Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.